Pět turistických lokalit, které ve Štýrsku nesmíte minout

Štýrsko je jednou z nejzelenějších rakouských spolkových zemí a je ideálním místem pro milovníky přírody a turistiku. Tato rakouská spolková země nabízí nádherné hory, údolí a jezera, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete výlet do Štýrska, zde jsou některé z nejlepších míst, které byste neměli minout:

Dachstein

Dachstein je horský masív v Severních vápencových Alpách a jeho nejvyšší vrchol Hoher Dachstein je nejvyšší horou Štýrska a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Můžete se vydat na túru po horských stezkách nebo si vyzkoušet horolezectví. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete si také vyzkoušet skákání padákem.

Národní park Gesäuse

Národní park Gesäuse (Nationalpark Gesäuse) je ideálním místem pro milovníky přírody. Park nabízí nádherné výhledy na hory a řeky a je ideálním místem pro pěší turistiku a cyklistiku. Můžete si také vyzkoušet rafting nebo kajak.

Hochschwab

Hochschwab je nejvyšší hora v oblasti Hochschwab a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Můžete se vydat na túru po horských stezkách nebo si vyzkoušet horolezectví. Pokud máte rádi adrenalinové sporty, můžete si také vyzkoušet skákání padákem.

Horská dráha Semmering

Horská dráha Semmering (Semmeringbahn) je historická železnice, která spojuje Vídeň a Štýrsko. Je to jedna z nejkrásnějších železničních tratí v Evropě a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Schloss Eggenberg

Zámek Eggenberg (Schloss Eggenberg) je historický zámek, který se nachází v centru Štýrského Hradce. Je to jedna z nejkrásnějších památek v Štýrsku a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Můžete si prohlédnout krásné zahrady a vstoupit do muzea, které se nachází na zámku.