Archiv | Lyžování RSS kanál pro tuto sekci
Únor

Lyžařské středisko Lachtal

Lachtal patří mezi středně velká lyžařská střediska. Nachází se v západním Štýrsku poblíž městečka Scheifling. Nedaleko se také vine údolí řeky Mura, ve kterém leží několik dalších městeček. Samotný Lachtal je situován trochu bokem. Je to dáno tím, že se jeho sjezdovky nacházejí ve větší nadmořské výšce a to od 1 600 až 2 222 metrů nad mořem. Na lyžaře zde čeká celkem 55 kilometrů sjezdovek všech obtížností.

  

Délky jednotlivých druhů sjezdovek jsou (nejdelší sjezdovka z Hohen Zinken je dlouhá 5 kilometrů):

  • Lehké (Modré) – 14 kilometrů
  • Střední (Červené) – 24 kilometrů
  • Těžké (Černé) – 2 kilometry
  • Freeride (Neupravované) – 15 kilometrů

(Pokračování textu…)

Únor

Lyžařské středisko Riesneralm

Riesneralm je středně velké lyžařské středisko na západě Štýrska. Nachází se tak trochu bokem. V jeho blízkém okolí není žádné větší město, jenom údolíčka poseté menšími vesnicemi. Riesneralm tak láká své návštěvníky na krásné přírodní scenérie. Většina z téměř 30 kilometrů sjezdovek je obklopená nádhernými hustými lesy. Sjezdovky zde mají na výběr ze všech obtížností i když nejvíce jsou zastoupeny ty modré a v to v celkové délce 20 kilometrů.

  

Samozřejmostí je prvotřídní vybavení a pečlivá údržba sjezdovek rolbami. Návštěvníkům zde pak slouží tři sedačkové lanovky a dva velké vleky. Cena za jeden den lyžování pro dospělého je 35 euro a pro dítě polovinu, což je pořád o něco méně než v největších střediscích.

(Pokračování textu…)