Bře 01

Vesnička Krakaudorf

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Vodopád Günster

Krakaudorf je malá vesnička s pouhými 642 stálými obyvatel (1. lednu 2011) v okrese Murau. Nalézá se v hornaté krajině na samém západě Štýrska pouhých deset kilometrů od hranic se Salzburskem. Obec se nachází na náhorní plošině v nadmořské výšce 1173 metrů nad mořem a je součástí jižních i Schladmingských Taurů. Nejbližšími okolními obcemi jsou: Ocherling, Künsten, Etrauch a Krakauschatten.

Když se trochu podíváme na historii, tak je Krakaudorf jednou z nejstarších osad okolí (přesněji v Rantentales). Vznikla už někdy v raném středověku. Od 13. století pak zdejší oblast spravovalo Lichtenštejnsko. Do 16. století ještě neměla obec své jméno a tak se o ní hovořilo jako o „Lessachu“. Nejvýznamnější zdejší památka – kostel byl postavený v roce 1850. Po anšlusu Rakouska byl Krakaudorf připojen ke Štýrsku jehož součástí je dodnes. Ještě se zmíníme o tom, že mezi lety 1945 a 1955 byla vesnice součástí britské okupační zóny v Rakousku.

Mezi největší zdejší atrakce patří především nádherná a horská krajina a nezničená příroda. Velkou atrakcí jsou Gunsterské vodopády (Günster Wasserfall), které jsou s výškou 65 metrů největší ve Štýrsku.

  

Velmi živé jsou zde i staré zvyky a tradice. Například „Damisch Mountog“ neboli tradiční karneval v únoru. Lidé chodí oblečení do masek (špičaté klobouky) od domu k domu a veselí se. První neděli v srpnu se pak koná další krásný průvod a to „Oswaldisonntag“ na počest svatého Oswalda.

Více o obci se dozvíte na jejich oficiálních stránkách www.krakaudorf.at.

Tags:

Napiš komentář