Bře 12

Schwanberg ve Štýrsku

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Schwanberg je malé městečko na jihu Štýrska v okrese Berg s 2 149 stálými obyvateli (k 1.lednu 2011). Název města by se dal přeložit jako Labutí hora a tohoto ptáka má město skutečně i ve svém znaku. Město je známé jako oblíbené lázeňské letovisko pro své koupele a bahenní lázně. Na oficiální značku „Bad“ určující, že se jedná o lázeňské město si ale Schwanberg musel kvůli rozvinutému průmyslu celkem dlouhou dobu počkat. Město leží v nadmořské výšce 427 metrů nad mořem. Metropole Štýrský Hradec je odtud vzdálena 40 kilometrů vzdušnou čarou na severovýchod.

  

Co se týká historie, tak v 10. století zde byl založen hrad. Ten se jen pomalu rozrůstal o hospodské zázemí. V 15. století zde byla založena fara a tento bod, můžeme považovat i za start většího rozvoje samotného města. Město si oblíbili církevní hodnostáři, kteří se také velmi zasloužili o jeho směrování.

Kdyby vás zajímalo jak vlastně Schwanberg vypadá, tak se jedná o takovou malou útulnou obec. Stačí když se dostanete na hlavní náměstí, které je dlouhé 250 metrů a pomalu se rozevírá. Zde už uvidíte všechno to nejzajímavější, co může Schwanberg nabídnout. Nad městem se pak zvedá kopec a na něm je kostel Josefikirche.

Více se dozvíte také z oficiálních stránek www.schwanberg.at.

Napiš komentář