Dub 01

Oberwölz Stadt

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Oberwölz Stadt se už ve svém názvu chlubí tím, že je městem. To co už ale stojí trochu stranou je informace, že zde žije pouhých 971 stálých obyvatel (k 1.1.2011). To z Oberwölzu činí nejmenší město v celém Štýrsku. Město leží v okrese Murau na západě Štýrska. Jméno si město získalo podle pohoří Wölzer Tauern ve kterém se nachází. Nejbližším horským pásmem je Sölkpass. Nadmořská výška samotné obce je 830 metrů nad mořem. Nejbližšími většími městy jsou Murau (13 km na jihozápad) a Judenburg (30 km na východ).

  

Co se týká historie obce, tak ta sahá až do hlubokého středověku. Už roku 1298 zde nechal zřídit vévoda Albrecht I. trhy. Hned v zápětí roku 1305 získal Oberwölz všechna městská práva. V té době se město rozvíjelo velmi rychle zásluhou hornictví a těžby kovů. To bohužel netrvalo dlouho a ještě před příchodem moderní doby bylo vše vytěženo a Oberwölz se opět stal spíše větší vesnicí.

  

Přesto se ve městě zachovalo spousta památek a zajímavostí. Hlavně tedy městské hradby a obrané věže. Stejně tak náměstí má zajímavý ráz úplně jiný, než sídla podobné velikosti. Zajímavý je i špitální kostel – Filialkirche hl. Sigismund beim Spital. Na východě od obce pak na skále ční hrad Rothenfels.

Více o obci se můžete dozvědět na jejich oficiálních stránkách www.oberwoelz.istsuper.com.

Napiš komentář